Drewniane schody 

Niezależnie od naszej aranżacji w stylu  klasycznym czy też nowoczesnym, możemy mieć pewność, że schody z drewna będą pasować w każdej sytuacji. Są ponadczasowe i podkreślą charakter każdego pomieszczenia.  Drewno w rękach utalentowanego stolarza, stanowi bardzo wdzięczny materiał. Jest łatwe w obróbce, co pozwala na stworzenie unikalnych form przy zachowaniu pewnych właściwości.  Z łatwością można zmienić jego naturalną barwę na dowolną, co stwarza wiele możliwości stylizacyjnych. Wygląd wewnętrznych schodów drewnianych można modyfikować w różny sposób poprzez zastosowanie efektów takich jak postarzanie czy nadanie im połysku. Dzięki czemu raz wykonane, mogą mieć różne oblicza. Nasze doświadczenie pozwala nam wykonać wszystkie typy schodów- od prostych i giętych po spiralne. W przeciwieństwie do metalu czy kamienia, drewno jest przyjemne w dotyku i nie ziębi.

Solidność i bezpieczeństwo

Wewnętrzne schody drewniane charakteryzują się trwałością. Solidnie zrealizowany projekt będzie nam dobrze służył przez długie lata. Warto podkreślić, że schody z drewna cechuje też duże bezpieczeństwo i wygoda użytkowania. Stopnie można wyprofilować w dowolny sposób, dzięki czemu nawet strome i wąskie schody będą dla mieszkańców komfortowe.  Mając do dyspozycji niewielką przestrzeń, możemy stworzy schody, które będą funkcjonalne i estetyczne. Kompromis ten nie zawsze jest możliwy przy korzystaniu z innych materiałów.

Pielęgnacja  schodów drewnianych.

Aby drewno i  schody cieszyły nas jak najdłużej swoim nienagannym wyglądem, musimy w odpowiedni sposób je pielęgnować. Nie wystarczy wyczyścić je tylko od święta, warto przeprowadzać systematyczną konserwację.  Do czyszczenia drewna nie wolno używać silnych detergentów oraz dużej ilości wody. Może to naruszyć strukturę lakieru i sprawić, że schody staną się matowe i nieestetyczne. Drewniane schody należy regularnie przetrzeć wilgotną szmatką oraz pielęgnować przy pomocy specjalistycznych preparatów do lakierowanego drewna.